Poniżej przedstawiam listę narzędzi, które według mnie są najbardziej przydatne w wykonaniu remontu.
Narzędzia ręczne:
- Młotek
- Kombinerki
- Miarka/Suwmiarka
- Ołówek i marker
- Kątownik
- Nożyk
- Nożyczki
- Obcęgi do cięcia blachy
- Ręczna maszynka do cięcia glazury
- Papier ścierny (różne rodzaje)
- Pasta i pakuły (do przykręcania wężyków, zaworów etc.)
- Narzędzia do układania glazury (młotek gumowy, szpachla zębata, krzyżyki)
- Narzędzia do malowania (pędzel, wałek, kuweta, taśma malarska)
- Klucz francuski
- Wiadra (najlepiej dwa lub więcej)
- Poziomica
- Łata
- Piłka
- Wkrętarka
- Wiertarka
- Młot udarowy lub młotowiertarka
- Szlifierka kątowa
- Wkręty, kołki, śruby etc. (różne rodzaje)
- Stolik warsztatowy (bardzo przydatny w wierceniu, cięciu, nacinaniu, znaczeniu etc.)
- Zmiotka i szufelka lub odkurzacz
- Pasta do łączenia przewodów kanalizacyjnych
- Zestaw wierteł
- Zestaw bitów do wkrętarki/śrubokrętu
- Sznurek murarski z kredą (i tu spotka cię wielkie zaskoczenie gdy użyjesz tego zestawu pierwszy raz. Jakie to przydatne!)
- Gumowane rękawice (bardzo przydatne podczas prac z profilami kartonowo-gipsowymi, które po ucięciu potrafia mieć bardzo ostre krawędzie)
- Sylikonowe rękawiczki (przydatne do posługiwania się sznurkiem murarskim i kredą oraz kładzenia glazury)
- Drabina
- Wiadro
Uważam, że podczas zakupu nowych urządzeń powinniśmy kierować się również faktem możliwości ich użytkowania po remoncie. Przykładowo, podczas wyboru wkrętarki postanowiłem wybrać trochę lepszy model ze względu na fakt iż będzie to bardzo przydatne urządzenie nawet po zakończeniu remontu.
Zazwyczaj jako miernika jakości urządzenia można użyć ceny. Jednakże należy pamiętać, że istnieje dużo wyjątków od tej reguły. Do tej pory posiadam wiertarkę, którą zakupiłem parę lat temu a jest to jeden z częściej używanych przeze mnie narzędzi. Dodam że ów wiertarka kosztowała mnie poniżej 100zł (w opakowaniu były nawet zapasowe szczotki!).
Pamiętaj, że wszystkie wymienione elektronarzędzia można wypożyczyć w specjalnych wypożyczalniach narzędzi.
Tak, profesjonalny sprzęt jest dla profesjonalistów a na amatorskie działania wystarczy zwykły, nie wyczynowy dobrej jakości sprzęt http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/wiertarki-wkretarki-i-mloty/wiertarki.html
OdpowiedzUsuńJa pamiętam bardzo dobrze swój ostatni remont. Przede wszystkim na pierwszy ogień poszła instalacja wodna i kanalizacyjna. Zamontowaliśmy nowy odżelaziacz wody https://www.dostudni.pl/odzelaziacze-wody,c52.html gdyż to właśnie dzięki niemu nasza woda z kranu jest taka dobra.
OdpowiedzUsuńDodałbym jeszcze rusztowanie. U mnie bardzo się przydało przy remoncie ścian zewnętrznych. Znalazłem fajną ofertę na stronie https://www.arad.pl/rusztowania-przejezdne-krause-,g33.html i zdecydowałem się na zakup jednego. Bardzo ułatwiło prace remontowe
OdpowiedzUsuńJa samodzielnie się raczej do żadnych naprawa instalacji wodnych nie zabieram i dla mnie bardzo istotnym jest to aby wiedzieć komu je zlecać. Jak coś to dzwonię po hydraulika z https://fachowenaprawy.pl/ i to jest dobra opcja.
OdpowiedzUsuńJa już dawno jestem po budowie i dziś przede wszystkim skupiam się na kwestiach związanych z remontem. Na pewno jeżeli chodzi o cyklinowanie podłóg to już wiem, że firma http://cyklinowanie.szczecin.pl/ właśnie w takich pracach się specjalizuje.
OdpowiedzUsuńWłaściwa konserwacja instalacji wodno-kanalizacyjnej może znacząco wpłynąć na długotrwałość i niezawodność systemu. Wybierając hydraulika, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na jakość świadczonych usług. Doświadczony hydraulik będzie mógł oferować zarówno standardowe naprawy, jak i bardziej złożone interwencje, takie jak modernizacja instalacji. Pełny zakres usług hydraulicznych dostępny jest pod linkiem: https://hydraulik.wroclaw.pl/. To dobry sposób, aby upewnić się, że prace będą wykonane zgodnie z najwyższymi standardami.
OdpowiedzUsuń