Projekt oświetlenia znaleziony na stronie www.houzz.com |
Dzięki użyciu taśm LED prowadzonych w „korytarzach” w podwieszanym suficie zyskuje również większe możliwości rozmieszczenia projektora oraz ekranu. W tym wypadku nie ma elementów, które wystają z sufitu i mogą stanowić przeszkodę dla multimediów wyświetlanych na ekranie.
Rozważając sufit podwieszany ważne dla mnie było aby obniżenie było jak najmniejsze. Dzięki temu chcę pozostawić wrażenie „dużej przestrzeni” w pomieszczeniu. Zdecydowałem iż najmniejsza wysokość na jaką mogę opuścić sufit to 4cm. Wysokość ta była limitowana urządzeniami (głównie transformatorami do LED) które w ów suficie chciałbym umieścić.
Tak więc zaczęły się poszukiwania na temat w jaki sposób wykonać sufity podwieszane. Niestety w internecie po „wygooglowaniu” znajdziemy głównie informacje na temat systemów do podwieszania sufitów, które nadają się do obniżania jego powierzchni zazwyczaj o ponad 20cm. Niemniej jednak nie poddawałem się i prowadziłem poszukiwania dalej. W końcu natknąłem się na następujący artykuł: Montaż podwieszanego sufitu kartonowo-gipsowego. Pierwsza część opisuje technikę do podwieszania sufitu na niewielkie wysokości.
Ten komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńW takim przypadku warto moim zdaniem jest wybrać panele LED https://interblue.pl/panele-led,c,130 które doskonale oświetlają całe powierzchnie. Jest to rozsądny wybór, gdyż mamy ergonomie i ekonomię oświetlenia w jednym.
OdpowiedzUsuń